Norðoya Sparikassa Amboðskappingin enn einaferð væleydnað!
Sunnudagin 23. februar 2020 skipaði Havnar Fimleikafelag fyri sera væleydnaðari kapping í amboðsfimleiki í Fimi. Tey, sum kappaðust, íðka øll vanligan breiddarfimleik ella eru á fyrireikingarliðum til kappingarlið. Fimleikararnir kappaðust í fleiri bólkum í aldrunum 1.-2. flokk, 3.-4. flokk, 5.-6. flokk og 7. flokk og eldri.
Til samans kappaðust umleið 100 fimleikarar á gólvi, í lopi, á trampolin, á bita (gentur) og í ringum (dreingir). Flestu fimleikararnir vóru frá Havnar Fimleikafelag, men Ljósið átti eisini okkurt umboð og onkur úr Støkk vóru eisini. Serliga stuttligt var tað, at Tvøroyrar Fimleikafelag aftur í ár, møtti væl mannað til kappingina, og tey stóðu seg eisini sera væl, hesuferð.
Tey, sum endaðu á fyrsta, øðrum og triðja plássi fingu medaljur, og harafturat fingu allir fimleikararnir heiðursbræv fyri at hava luttikið og eitt serligt heiðursmerki um hálsin.
Fyrireikararnir takka fyri alla hjálp og stuðul til tiltakið! Væntandi verður ein amboðskapping aftur í november!
 
Vinnarin av gávukortinum frá Bowlinghøllini á Hálsi, gjørdist Kristian Sigmundarson.
 
Úrslit frá kappingini:
 
 Gentur 1.-2. flokk - Biti
1: Natasja á Løgmannsbø
2: Unn Sofía Jæger
3: Vera Alstrum Vang
 
Gentur 1.-2. flokk - Gólv
1: Vera Alstrum Vang
2: Marta Markling
3: Sarah Isabella Atladóttir
 
Gentur 1.-2. flokk - Trampolin
1: Sarah Isabella Atladóttir
2: Berit Unadóttir
3: Natasja á Løgmannsbø
 
Gentur 1.-2. flokk - Lop
1: Sarah Isabella Atladóttir
2: Ró Apolonia Hansdóttir
3: Berit Unadóttir
 Gentur fyrireikingarlið 1.-2. flokk - Biti
1: Amalia Dam Iversen
2: Jóna Thomsen
3: Sára Krossteig
 
Gentur fyrireikingarlið 1.-2. flokk - Gólv
1: Alicia Róadóttir Kalsø
2: Jastrid P. Simonsen
3: Amalia Dam Iversen
 
Gentur fyrireikingarlið 1.-2. flokk - Trampolin
1: Sára Krossteig
2: Maria Høgnesen
3: Jastrid P. Simonsen
 
Gentur fyrireikingarlið 1.-2. flokk - Lop
1: Amalia Dam Iversen
2: Maria Høgnesen
3: Alicia Róadóttir Kalsø
 Gentur 3.-4. flokk - Biti
1: Bára Vilhelmsen
2: Barbara Feilberg í Gong
3: Vár í Húsunum
 
Gentur 3.-4. flokk - Gólv
1: Barbara Feilberg í Gong
2: Sofía Bárðardóttir
3: Silja Magnussen
 
Gentur 3.-4. flokk - Trampolin
1: Maria Dam
2: Silja Magnussen
3: Sofía Bárðardóttir
 
Gentur 3.-4. flokk - Lop
1: Maria Dam
2: Vár í Húsinum
3: Barbara Feilberg í Gong
 Gentur fyrireikingarlið 3.-4. flokk - Biti
1: Bjørg Mohr Jensen
2: Elia Enghamar
3: Tóra Erlandsdóttir
 
Gentur fyrireikingarlið 3.-4. flokk - Gólv
1: Anita Næss
2: Bjørg Mohr Jensen
3: Tóra Erlandsdóttir
 
Gentur fyrireikingarlið 3.-4. flokk - Trampolin
1: Bjørg Mohr Jensen
2: Elia Enghamar
3: Barbara Magnusdóttir Joensen
 
Gentur fyrireikingarlið 3.-4. flokk - Lop
1: Anita Næss
2: Barbara Magnusdóttir Joensen
3: Bjørg Mohr Jensen
 Gentur 5.-6. flokk - Biti
1: Lucia Sødergren
2: Christina Gladysardóttir
3: Eydna Nielsen
 
Gentur 5.-6. flokk - Gólv
1: Lucia Sødergren
2: Katrin Mortansdóttir
3: Christina Gladysardóttir
 
Gentur 5.-6. flokk - Trampolin
1: Eydna Nielsen
2: Ketty Maria Nielsen
3: Katrin L. Mortansdóttir
 
Gentur 5.-6. flokk - Lop
1: Eydna Nielsen
2: Lucia Sødergren
3: Christina Gladysardóttir
 Gentur fyrireikingarlið 5.-6. flokk - Biti
1: Ronja Enni
2: Kristina Magnussen
3: Sólva Høgnadóttir
 
Gentur fyrireikingarlið 5.-6. flokk - Gólv
1: Silja Høgagarð
2: Sólva Høgnadóttir
3: Kristina Magnussen
 
Gentur fyrireikingarlið 5.-6. flokk - Trampolin
1: Kristina Magnussen
2: Ronja Enni
3: Silja Høgagarð
 
Gentur fyrireikingarlið 5.-6. flokk - Lop
1: Kristina Magnussen
2: Silja Høgagarð
3: Sólva Høgnadóttir
 Gentur 7. Flokk og eldri - Biti
1: Marjun Magnussen
2: Teresa Danielsen
3: Nicolina Danielsen
 
Gentur 7. Flokk og eldri - Gólv
1: Teresa Danielsen
2: Nicolina Danielsen
3: Marjun Magnussen
 
Gentur 7. Flokk og eldri - Trampolin
1: Teresa Danielsen
2: Petra Petersen
3: Marjun Magnussen
 
Gentur 7. Flokk og eldri - Lop
1: Marjun Magnussen
2: Nicolina Danielsen
3: Elisabeth Kjærbo
 
 
 
Dreingir 1.-2. flokk - Ringar
1: Marius G. Nielsen
2: Magnus Poulsen
3: Dávur Dionsson
 
Dreingir 1.-2. flokk - Gólv
1: Dávur Dionsson
2: Nóa Arnason
3: Høgni Waag Dalsgaard
 
Dreingir 1.-2. flokk - Trampolin
1: Dávur Dionsson
2: Nóa Arnason
3: Magnus Poulsen
 
Dreingir 1.-2. flokk - Lop
1: Dávur Dionsson
2: Nóa Arnason
3: Magnus Poulsen
Dreingir fyrireikingarlið 1.-2. flokk - Gólv
1: Tollakur Djurhuus
2: Samson Højgaard
3: Kristian Sigmundarson
 
Dreingir fyrireikingarlið 1.-2. flokk - Trampolin
1: Tollakur Djurhuus
2: Pætur H. Olsen
3: Matheas Nolsøe
 
Dreingir fyrireikingarlið 1.-2. flokk - Lop
1: Tollakur Djurhuus
2: Pætur H. Olsen
3: Samson Højgaard

 
 
 

Dreingir 3.-4. flokk - Ringar
1: Hans Marni G. Nielsen
2: Dávid Jansson Magnussen
3: Tórmóður Elias Nielsen
 
Dreingir 3.-4. flokk - Gólv
1: Bárður Elisson
2: Dávid Jansson Magnussen
3: Hans Marni G. Nielsen
 
Dreingir 3.-4. flokk - Trampolin
1: Dávid Jansson Magnussen
2: Bárður Elisson
3: Hans Mikkelsen
 
Dreingir 3.-4. flokk - Lop
1: Dávid Jansson Magnussen
2: Bárður Elisson
3: Eiri Bringsberg

Dreingir 5.-6. flokk - Ringar
1: Eli Dionson
2: Mattias Kerá
3: Jákup á Argjaboða
 
Dreingir 5.-6. flokk - Gólv
1: Eli Dionson
2: Óðin Glerfoss
3: Mattias Kerá
 
Dreingir 5.-6. flokk - Trampolin
1: Eli Dionson
2: Mattias Kerá
3: Filip Olsen
 
Dreingir 5.-6. flokk - Lop
1: Eli Dionson
2: Filip Olsen
3: Óðin J. Glerfoss

Dreingir 7. Flokk og eldri - Ringar
1: Jón á Argjaboða
2: Teitur Olsen
 
Dreingir 7. Flokk og eldri - Gólv
1: Jón á Argjaboða
2: Teitur Olsen
 
Dreingir 7. Flokk og eldri - Trampolin
1: Jón á Argjaboða
2: Teitur Olsen
 
Dreingir 7. Flokk og eldri - Lop
1: Jón á Argjaboða
2: Teitur Olsen
 
 
Myndir frá kappingini: trýst her
 
Stuðlar:
Norðoya Sparikassi
Bilimport
Føroya Keypssamtøka
Bowlinghøllin á Hálsi
Føroya Bjór
Havnar Fimleikafelag  |  á Stórheyggi - Postrúm 3145  |  110 Tórshavn  |  Tlf. 214851